Tüm Çocuklarımız İngilizce Öğrenmeli

PROJE NASIL BAŞLADI?

ABD Ankara Büyükelçiliği ortaklığı ile yürütülen Access Projesi kapsamında başarılı, ancak maddi imkanları kısıtlı, devlet okullarında eğitim gören 9. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak İngilizce eğitimi vermek ve öğrencilerin sosyal, kültürel, dijital becerilerini artırmak hedeflenmektedir. 2009 yılından beri, yoğun dil eğitimi programıyla 2 yıl süren Access Projesi'nin 13. dönemi 2024 yılı itibariyle başlatılmıştır. Program süresince yüz yüze ve online İngilizce eğitimi verilmekte ve öğrencilerin toplum hizmeti, kişisel gelişim, liderlik, çevre bilinci, teknoloji okur yazarlığı, 21. yüzyıl becerileri alanlarında yetkinlikler kazanmaları amaçlanmaktadır. Eğitimler TED Okullarında, alanında uzman İngilizce öğretmenleri tarafından verilmektedir ve eğitim süresince öğrencilerin ulaşımı, kitap vb. tüm eğitim materyalleri proje kapsamında karşılanmaktadır.

Projenin etkin yürütülmesi ve proje faaliyetlerinin zenginleştirilmesi amacıyla proje öğrenci ve öğretmenlerine yönelik olarak alt projeler de gerçekleştirilmektedir.
-Access Mezunları Liderlik Zirvesi
-Access Yaz Kampı
-Access Eğitici Eğitimi
Bu zamana kadar 32 TED Koleji’nin yer aldığı projede; 2024 yılında Access-13 projesinde TED Adana Koleji, TED Rönesans Koleji, TED Çorum Koleji, TED Samsun Koleji, TED Alanya Koleji, TED Batman Koleji ve TED Konya Koleji yer almaktadır.

İlk adı “Türk Maarif Cemiyeti” olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, “Türk Eğitim Derneği” adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06680 Çankaya/Ankara

+90 312 939 50 00

+90 312 417 53 65

info@ted.org.tr