Av. Korhan Perek

1971 Aksaray doğumlu Mehmet Korhan Perek, 1989 yılında TED Ankara Kolejinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1996 yılından itibaren Ankara Barosu’na kayıtlı Serbest Avukat olarak çalışmaktadır. Ankara Barosu ABAYS Yürütme Kurulu üyeliği de yapmış olan Perek, Spor Hukuku alanında Ankara Adalet Komisyonunda Bilirkişilik görevini de devam etmektedir.

TED Ankara Kolejler Spor Kulübünde Atletizm takımında sporcu olarak bulunmuş TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği Disiplin Kurulu Üyeliği görevini de yapmıştır.

Ankara Barosu Spor Hukuku Kurulunun Kurucu Başkan Yardımcılığını yapmış, Barcelona ISDE Spor Hukuku Eğitimi ve Gazi Üniversitesi, GSGM ve Ankara Barosu’nun katılımıyla yapılan Uluslararası Spor Hukuku Eğitimini de almıştır.

TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü ve Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği üyesi olan Perek ,evli, 2 çocuk babası ve TED Ankara Koleji velisidir.

İlk adı “Türk Maarif Cemiyeti” olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, “Türk Eğitim Derneği” adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06680 Çankaya/Ankara

+90 312 939 50 00

+90 312 417 53 65

info@ted.org.tr