Her Çocuk İyi Bir Eğitimi Hak Eder

PROJE NASIL BAŞLADI?

2015 yılından beri QNB Finansbank iş birliği ile birlikte yürütülen Başarı Her Yerde Projesi; dezavantajlı okullarda öğrenci ve öğretmenlerin eğitim, spor, sanat, kültürel ve akademik alanlarda kapasitesini artırmayı hedeflemektedir. Bu hedefe yönelik Ankara ve Adana’da bulunan proje okullarına kapasitelerini artırmak üzere birtakım destekler sunulmaktadır. Başarı Her Yerde Projesi, döngüsel olarak ilerleyen bir yapı içinde sürekli gelişme ve iyileşme süreci olarak, 'değişim ve gelişim okulda başlar' mottosuyla 2015 yılından beri uygulanmaya devam etmektedir. Projenin var olan sürdürülebilirliğini güçlendirmek amacıyla, projeye her yıl yeni hedef kitleler dahil edilmektedir.

Verilen Malzeme ve Hizmet Desteklerinden Bazıları Şunlardır;
İzleme sınavları, deneme sınavları ve test kitaplar, ders araç gereçleri, fiziki düzenlemeler (Koridor malzemeleri, kütüphane, mobilyaları vb.), okuma kitapları, spor faaliyetleri ve yarışmalara katılım için ulaşım – konaklama desteği, müzik enstrümanları, okul içinde düzenlenen yarışmalara verilen destekler, rehberlik testleri, ağaç dikme etkinlikleri, akran arabuluculuğu projesi, robotik kodlama faaliyetleri, bilim şenlikleri, görsel sanatlar ve teknoloji tasarım faaliyetleri, okulumu boyuyorum projeleri, tiyatro ve müzikal projeleri, zeka oyunları, okul dergileri, halk oyunları faaliyetleri, izcilik faaliyetleri, doğal gübre üretimi projesi, teknolojik ekipmanlar, hijyen malzemeleri ve temizlik projeleri, final etkinlikleri, eğitim faaliyetleri.

Proje Kapsamında Desteklenen Okullar:
-Ahmet Kabaklı Ortaokulu /Ankara
-Selçuklu Ortaokulu /Ankara
-Şehit Mesut Acu Ortaokulu /Ankara
-Tandoğan Şehit Mucip Arıgan Ortaokulu /Ankara
-Özkent Akbilek Ortaokulu /Ankara
-Mimar Sinan Ortaokulu /Ankara
-Şehit Öğretmen Mehmet Ali Durak Ortaokulu /Ankara
-Samiye Naim Eğitim Vakfı Ortaokulu /Ankara
-Kasım Sacide Ener Ortaokulu /Adana
-Mehmet Akif Ortaokulu /Adana
-Ömer Kanaatbilen Ortaokulu /Adana
-Yavuzlar Ortaokulu /Adana
-Dosteller Ortaokulu /Adana
-Şehit İsmail Demir Ortaokulu /Adana
-Kazım Karabekir Ortaokulu /Adana
-Cumhuriyet Ortaokulu /Adana

İlk adı “Türk Maarif Cemiyeti” olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, “Türk Eğitim Derneği” adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Genel Merkez:
Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06680 Çankaya/Ankara

+90 312 939 50 00

+90 312 417 53 65

info@ted.org.tr