Kaliteli ve Sağlıklı Yaşamı Destekliyoruz

NEDEN ‘EĞİTİMLE SAĞLIKLI GELECEK’ ?

“Sağlıklı bir toplum” hayaliyle 2020 yılında yola çıkan Roche Türkiye ve Türk Eğitim Derneği, öncelikle yarının aydınlık yüzü gençlerin sağlık konusunda bilinçlenmesini sağlayarak onların çevrelerinde yaratacakları olumlu etkinin, toplumda büyük değişimlere ışık tutacağı düşüncesiyle hareket etmektedir. "Genç nesillerin sağlık bilincini artırmak" amacıyla yola çıkılan "Eğitimle Sağlıklı Gelecek" projesi, sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı konumda bulunan öğrencilerde ve bu öğrencilerin velilerinde bütünsel sağlık bilinci geliştirilmesini ve ailede başlayan tutum ve davranışların başta katılımcıların sosyal çevreleri olmak üzere en nihayetinde toplumun geniş kesimini olumlu yönde etkilemesini hedeflemektedir.

“Eğitimle Sağlıklı Gelecek” projesinin üçüncü döneminin de tamamlanmasıyla üç yıl boyunca toplam 7 farklı şehirdeki okullarda, 1.420 öğrenciye ve 569 veliye eğitimler verilmiştir. Projenin ilk döneminde Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Kayseri ve Malatya’daki devlet okullarının 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında öğrenim gören ve Türk Eğitim Derneği’nin Tam Destek Bursu programından yararlanan; ikinci ve üçüncü döneminde ise Ankara ve Adana’daki 4 devlet okulunda 7. sınıf düzeyinde öğrenimine devam eden öğrencilere ve ailelerine yönelik eğitimler hem çevrimiçi hem de yüz yüze olarak yürütülmüştür. Toplam 26 farklı alanda verilen eğitimler için alanında uzman 33 akademisyenle birlikte çalışılmıştır.

''Eğitimlerle birlikte sağlık konusunda birçok şeyi ihmal ettiğimi fark ettim. Ayrıca yaz kampı, çocuklarımıza kendi yeteneklerini keşfetme ve spor ile ilgili farklı alanları deneyimleme olanağı tanıdığı için çok faydalıydı, eve çok mutlu döndüler. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.’’
-Proje Okulu Velisi, Dosteller Ortaokulu

İlk adı “Türk Maarif Cemiyeti” olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, “Türk Eğitim Derneği” adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Genel Merkez:
Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06680 Çankaya/Ankara

+90 312 939 50 00

+90 312 417 53 65

info@ted.org.tr