Prof. Dr. İsmihan Zeliha Artan

TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünü bitirdi. 1985 yılında aynı bölüme araştırma görevlisi olarak girdi. 2004 yılında profesörlüğe atanan Artan, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü çatısı altında farklı zamanlarda yüksekokul müdür yardımcılığı, anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Kurucuları arasında olduğu Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunları Derneğinde farklı dönemlerde yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2018 yılından bu yana başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2014 yılında kuruluşundan bu yana Türk Eğitim Derneği Gelişim Komitesi çatısı altında Tam Destek Burslu öğrencilerle gönüllü çalışmalarını yüz yüze yürütmektedir. Mesleki bilgi ve deneyimlerini farklı STKlar bünyesinde özellikle çocuklar ve aileler için kullanmaktan mutluluk duymaktadır.

“Hayatta tüm okuduklarım ve yazdıklarımdan daha fazlasını öğrendiğim iki kişi var: Kızım ve oğlum” demektedir.

İlk adı “Türk Maarif Cemiyeti” olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, “Türk Eğitim Derneği” adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06680 Çankaya/Ankara

+90 312 939 50 00

+90 312 417 53 65

info@ted.org.tr