Sosyal etkisi güçlü, çocuklara ışık olan öğretmenlerimiz için

PROJE NASIL BAŞLADI?

Öğretmenlerin meslek yaşamlarının kalitesinin geliştirilmesi ve öğrencileri için bir umut yeşertmesini hedefleyen ‘Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz’ projesi, Z Zurich Foundation katkılarıyla Millî Eğitim Bakanlığı ve Türk Eğitim Derneği ortaklığıyla Kasım 2018 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü sonrasında hayata geçirilmiştir.

“Atama yazısını gördüğümde çok ağlamıştım. Buraya ön yargılarımla gelmiştim ama hiç de öyle olmadığını gördüm. Ancak yüreğiyle bakanlar görebilir. Ülkeyi yüceltmenin tek yolu eğitimdir.”
Bu sözler, Gaziantep’in bir köyünde görev yapan bir kadın öğretmene ait. Kent merkezine kilometrelerce uzaklıkta, merkezdeki meslektaşlarıyla karşılaştırıldığında olağanüstü zorluklar yaşayan binlerce köy öğretmeni, geleceğimiz olan çocukları yetiştirmeye çalışmaktadır.

PROJE ÖĞRETMENLERİNİN PROJEDEKİ YOLCULUĞU
Öğretmenler T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı duyuru üzerinden projeye başvururlar. MEB tarafından seçilen öğretmenlerin bilgileri TED proje ekibine iletildiğinde öğretmenlerin proje yolculuğu başlar. Projenin süreçleri 3 ana başlıkta toplanmıştır;
1. Uyum Modülü
2. Mesleki ve Kişisel Gelişim Modülü
3. Sosyal Etki Yaratan Öğretmen Modülü

İlk adı “Türk Maarif Cemiyeti” olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, “Türk Eğitim Derneği” adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Genel Merkez:
Kavaklıdere Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06680 Çankaya/Ankara

+90 312 939 50 00

+90 312 417 53 65

info@ted.org.tr